Extraliga jde do finále


O víkendu se rozhodne o vítězi Extraligy dorostu


V pátek třináctého vstoupila Extraliga dorostu do své závěrečné části. V Hotelu Pavla ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou bylo zahájeno finále Extraligy dorosteneckých družstev. Ve finále A se rozhodne se o mistrovi extraligy a ve finále B se rozhodne o 4 sestupujících. Během víkendu se také konají závěrečná soustředění všech čtyř skupin 1. ligy družstev mladšího dorostu, ze kterých vzejdou 4 postupující do extraligy.

Západní skupinu vyhrál tým 2222 ŠK Polabiny, který si ze vzájemných zápasů přináší do finálové skupiny všech 9 bodů. Druhá Vlašim má o 3 body méně, Jiskra Hořice má na svém kontě 3 body a Sokol Údlice je zatím bez bodu. Východní skupinu vyhrála Lokomotiva Brno, která v základní skupině neztratila ani bod a stejně jako Polabiny si přináší do finálové skupiny plných 9 bodů. BŠŠ Frýdek-Místek má 4 body, Havířov je na 3 bodech a Náměšť nad Oslavou má 1 bod. Během víkendu se utkají družstva ze západní skupiny s týmy ze skupiny východ. O titulu může rozhodnout až duel Polabin s Lokomotivou, ale i další týmy čekají na svoji šanci.

Ve skupině B je boj o záchranu otevřený. Zatím první Polička má 7 bodů. Na záchranu zpravidla stačí 11 bodů. V pásmu sestupu se nyní nacházejí především Boršice, Kladno a Staré Město. Ovšem ani jejich situace ještě není beznadějná, pokud budou zodpovědně bojovat. V úvodním kole překvapilo své soupeře Kladno, když neobsadilo 2 šachovnice. Uvidíme, zda zítra dorazí posily.

Finále Extraligy dorostu, které je Mistrovstvím ČR dorosteneckých družstev, pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s TJ Náměšť nad Oslavou a za podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzal MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Hraje se v pěkném prostředí Hotelu Pavla ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou. Hlavním rozhodčím je Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím extraligy a bude tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Druhým rozhodčím je Vlastimil Mareš. Pořadatel ve spolupráci s BŠŠ Frýdek-Místek a ŠK Staré Město zajistil on-line přenos z 24 šachovnic. Finále A je tedy celé na on-linu. Veškerý informační servis bude průběžně doplňován na stránkách pořadatele.

V pátek se hraje jedno kolo, v sobotu na družstva čeká dvojkolo a v neděli je na programu poslední kolo, ve kterém se mimo jiné utkají vítězové základních skupin. A odpoledne ve 13:30 bude slavnostně vyhlášen letošní mistr extraligy dorostu.


Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje


 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: