Druhý den Mistrovství ČR


 

DRUHÝ DEN MISTROVSTVÍ ČR

MUŽŮ A ŽEN V ŠACHU 2012


Mistrovství České republiky pokračovalo v neděli druhým kolem. GM David Navara potvrdil roli jedničky, podal precizní výkon proti GM Lechtýnskému a vyhrál. Na druhé šachovnice GM Jiří Štoček odmítl remízu a hrál násilně na výhru. GM Leonid Vološin ho však po velmi trpělivém a kvalitním výkonu porazil. GM Babula na třetí šachovnici nevyužil skryté taktické možnosti k výhře a pouze remizoval s velmi dobře hrajícím IM Vávrou. Partie GM Talla - GM Cvek skončila zaslouženou remízou. GM Votava zúročil své zkušenosti a po technickém výkonu porazil mladého Martina Blahynku. GM Alexej Kislinsky sehrál velmi pěknou partii, která byla divácky sledovaná. Jeho soupeř zaváhal s vývinem a Alexej ho velice rychle potrestal. Do třetího kola vstupuje pouze šest hráčů s plným bodovým ziskem. GM Davida Navaru čeká IM Rašík, který má výhodu bílých figur, hraje ve výborné formě a bílými je obzvlášť nebezpečný.

Dopoledne proběhl turnaj v rapid šachu. Vítězství vybojoval IM Petr Pisk, druhé místo patří Janu Macháňovi a třetí místo obsadil Jiří Zapletal.

V pondělí dopoledne navštíví zájemci Přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně a v 15:00 začíná třetí kolo, na které zveme všechny příznivce královské hry.


Ing. Zdeněk Fiala

 

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: