Šestý den Mistrovství ČRŠESTÝ DEN MISTROVSTVÍ ČR

MUŽŮ A ŽEN V ŠACHU 2012


Mistrovství České republiky pokračovalo ve čtvrtek šestým kolem, po kterém se do samostatného vedení dostal GM Kislinsky. Za ním následuje skupina šesti pronásledovatelů s půlbodovou ztrátou, která utekla dalším konkurentům o celý bod.

Dnes jsme viděli velmi bojovné kolo. Na prvních šesti šachovnicích jsme zaznamenali pět rezultátů. Na první šachovnici obětoval GM Navara v sicilské hře kvalitu GM Babulovi. Získal za ni velkou iniciativu, ovšem po nepřesnosti se pozice vyrovnala a partie skončila remízou. Skvěle opět zahrál GM Kislinsky, který dokonce černými přehrál GM Štočka a partii zakončil matovým útokem. GM Cvek sehrál velmi náročnou partii s IM Freislerem. Po vyrovnaném boji nakonec Robert Cvek prokázal svoji kvalitu, soupeře v rovné koncovce přehrál a partii dovedl do vítězného konce. Velmi agresivně zahájil partii GM Votava s IM Konopkou, který ovšem ve velmi zajímavé pozici kontrem odrazil útok bílého, získal materiální výhodu a tu následně uplatnil v koncovce. IM Bernášek si černými v partii s GM Polákem vybral variantu s pěšcem méně a jen minimální výhodou bílého. V dlouhém boji ukázal Tomáš Polák skvělou techniku a realizoval minimální výhodu. Velmi dramatický průběh měla partie GM Jansy s IM Žilkou, kterému se nakonec podařilo zkušeného soupeře porazit.

Během čtvrtečního dopoledne se v Koutech uskutečnil turnaj v bleskovém šachu. V turnaji zvítězil FM Josef Kratochvíl před IM Petrem Piskem a Janem Macháněm.

Všechny příznivce královské hry zveme na sedmé kolo, které začíná v pátek od 15:00.


Ing. Zdeněk Fiala


 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: