Mistrem ČR je Štěpán Seidl


Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu 2012

 

Poslední prázdninový víkend ve Světlé nad Sázavou patřil mladým šachistům. Od 1. do 2. září se ve Světlé hrálo Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu 2012. Nejvíce spokojený můžou být v Jihlavě a v Polabinách. Zatímco Gambitu Jihlava patří zlato a bronz z kategorie juniorů, Polabinám patří stříbro z juniorů, zlato z dorostenců a zlato z družstev.  

Novými mistry ČR v rapid šachu se stali v H20 a v H18 Štěpán Seidl (Gambit Jihlava), v D20 Magdaléna Miturová (BŠŠ Frýdek-Místek), v D18 Kristýna Sabolová (ŠK Vysoké Mýto), v H16 Jan Macháň (2222 ŠK Polabiny) a v D16 Nataša Richterová (Lokomotiva Brno). V kategorii družstev vyhráli junioři 2222 ŠK Polabiny před Ortexem Hradec Králové, TJ Náměšť nad Oslavou, ŠK Světlá nad Sázavou a TJ Chotěboř.

Oceněni byli i nejlepší hráči a hráčky z kategorií žáků: v H14 Vít Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou), v D14 Simona Suchomelová (ŠK Světlá nad Sázavou), V H12 Matěj Půlpán (2222 ŠK Polabiny) a v H10 Petr Brož (ŠK Světlá nad Sázavou).

Pořadatelem mistrovství byl Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hlavním rozhodčím Mistrovství ČR byl IA Jaroslav Benák, kterému pomáhal Vlastimil Mareš a Martin Štukheil. Výsledky a rozlosování byly ihned po dohrání aktualizovány na webu. Kvalitní přenos on-line přenos z 10 šachovnic zajistil Ing. Petr Záruba, který z pozice předsedy STK dohlédl i na průběh mistrovství. Partie z prvních deseti šachovnic si zájemci mohou přehrát přímo z webu v ChessTheatre.

Mistrovství ČR se hrálo v prostorném sále Společenského domu. Zázemí pro stravování a občerstvení zajistila Městská kavárna, která je přímo propojená se sálem. Hrálo se přidávacím tempem, takže nebyl problém se shazováním na čas. Během turnaje nevznikl jediný spor a nebyl podán žádný protest. Musíme tedy pochválit nejen rozhodčí, ale i hráče, kteří hráli fair-play a svým chováním nezadali příležitost k problémům. Celkem hrálo 44 hráčů a hráček. Nejvýše nasazeným hráčem byl IM Jaroslav Bureš, který obhajoval loňské prvenství.

Účastníci, kteří přijeli do Světlé, měli také možnost využít sportoviště města. Kluci si zahráli fotbálek na hřiště s umělým povrchem, děvčata si zahrála volejbal na beach volejbalovém hřišti. Poděkování také patří kraji Vysočina a městu Světlá nad Sázavou za jejich podporu Mistrovství ČR. Akce se ve městě těšila pozitivnímu ohlasu. Věříme, že se účastníkům ve Světlé nad Sázavou líbilo a že rádi přijedou na nějakou další šachovou akci.

 

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: