MČR mládeže 2013 - zpráva č.121. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 LET,

FIDE OPEN 2013 a

NÁRODNÍ OPEN 2013


V sobotu 9. března 2013 bude v 13:30 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 21. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let 2013, FIDE OPEN 2013 a NÁRODNÍ OPEN 2013. Protože junioři a dorostenci hrají na 11 kol, bylo již v pátek 8. března zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2013.

Pořadatelem Mistrovství ČR juniorů a dorostenců, Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou a Šachová škola Kouty nad Desnou. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzal Olomoucký.

Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj o 12 hráčích. Ostatní turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol. V kategoriích chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro všechny hráčky ČR. K dnešnímu dni je přihlášeno 308 hráčů a hráček. Včetně doprovodů je přihlášeno 550 účastníků.

Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže bude reprezentační trenér mládeže IM David Kaňovský. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, IM Josef Juřek a FM Jiří Tůma.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program: simultánky s mezinárodními mistry, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž, dva společenské večery s šachovou kapelou Český Slavoj, výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet do ruční papírny, apod.

Všechny turnaje se uskuteční ve 4 prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku. Účastníci se kromě jiného mohou těšit na vnitřní bazén a wellness centrum. Přestože pomalu končí jarní prázdniny, všechny místní sjezdovky jsou v plném v provozu.

Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit Mistrovství ČR a openů osobně, pořadatelé ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou připravili on-line přenos z 59 šachovnic. Na on-linech uvidíte všech 6 šachovnic MČR juniorů, 10 šachovnic H16 a H14, 6 šachovnic H12 a H10, 4 šachovnice D16, D14 a D12, 3 šachovnice D10 a 6 šachovnic FIDE OPENu. Hlavní rozhodčí Ing. Petr Herejk bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. Zároveň Vás budeme na webu pořadatele informovat o aktualitách z místa konání.


Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou
Datum: 24.06.17


Mediální partner: