Mistrem ČR je Gymnázium J.Keplera PrahaMistrem ČR týmů středních škol

se stalo Gymnázium Jana Keplera Praha


Ve středu 10. dubna bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2013 v kategorii středních škol. Mistrovství ČR hrálo 24 čtyřčlenných družstev škol, přičemž mohli hrát pouze žáci z jedné školy, hostování nebylo možné. Na startovní listině najdeme celkem 103 hráčů a hráček. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry bylo 20 minut plus 5 sekund na tah pro každého hráče.

Turnaj měl velice vyrovnaný průběh, o medailích rozhodoval pouhý půlbod. Mistrem ČR se stal tým Gymnázia Jana Keplera Praha se ziskem 24,5 bodu. Stejný bodový zisk ale horší pomocné hodnocení mělo Gymnázium Kladno, kterému patří stříbrné medaile. O půl bodu méně získal tým Gymnázia Hořice a bramborová medaile zbyla na Gymnázium Uherské Hradiště.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal IM Jaroslav Bureš, na 2. šachovnici byl nejlepší Jakub Šafařík, na 3. šachovnici byl nejlepší Lukáš Fusek a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Jan Vaverka.

Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně, v krásném prostředí na břehu Orlické přehrady.

Výsledky, zprávy, fotogalerii a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.


Ing. Zdeněk Fiala 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: