Finále extraligy


Biatlonisty vystřídali ve Vlachovicích šachisté

 

Zatímco v únoru probíhalo na Vysočině Mistrovství světa v biatlonu a Hotel Pavla hostil reprezentaci Norska, v pátek 12. dubna zde zahájily nejlepší týmy finálovou část Extraligy dorostu. Ve finále A se rozhodne se o mistrovi extraligy a ve finále B se rozhodne o 4 sestupujících. Během víkendu se také konají závěrečná soustředění všech čtyř skupin 1. ligy družstev mladšího dorostu, ze kterých vzejdou 4 postupující do extraligy.

Západní skupinu vyhrál tým Spartaku Vlašim a vítězem východní skupiny je A-tým 2222 ŠK Polabiny. Vlašim i Polabiny si ze vzájemných zápasů přináší do finálové skupiny všech 9 bodů. Třetí BŠŠ Frýdek – Místek si přinesl ztrátu 3 bodů za jednu porážku a jistě se bude ještě snažit bojovat o titul. V boji o záchranu má nejhorší startovní pozici Klub šachistů Říčany, neboť je zatím bez bodu. A i Duras Brno má co dohánět, protože si přinesl jen dva body za dvě remízy.

Finále Extraligy dorostu, které je Mistrovstvím ČR dorosteneckých družstev, pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachová škola Havlíčkův Brod ve spolupráci s Šachovým klubem Světlá nad Sázavou a za podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzala Ing. Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Hraje se v pěkném prostředí Hotelu Pavla ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou. Hlavním rozhodčím je Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím extraligy a bude tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Pořadatel ve spolupráci s BŠŠ Frýdek – Místek a s ŠK Slavia Orlová zajistil on-line přenos všech 48 šachovnic. On-line přenos zajišťuje Ing. Petr Záruba společně s Martinem Sieberem. Veškerý informační servis bude průběžně doplňován na stránkách pořadatele.

V pátek se hraje jedno kolo, v sobotu na družstva čeká dvojkolo a v neděli je na programu poslední kolo, ve kterém se mimo jiné utkají vítězové základních skupin. A odpoledne ve 13:30 bude slavnostně vyhlášen letošní mistr extraligy dorostu.

 

Ing. Zdeněk Fiala

 

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: