1. Zpráva z Mistrovství ČR mládeže


17. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16-TI LET,

SVĚTLÁ FIDE OPEN 2009 a

NÁRODNÍ OPEN 2009.

 

         V sobotu 7. března 2009 bude ve 14:00 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 17. Mistrovství ČR mládeže do 16 let 2009, SVĚTLÁ FIDE OPEN 2009 a NÁRODNÍ OPEN 2009.

         Pořadatelem Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Záštitu nad Mistrovstvím ČR přijal Olomoucký kraj, Šachový svaz Olomouckého kraje, Agentura 64 Grygov, Hotel Dlouhé Stráně a firma ENERGOTIS, sro.

         Všechny turnaje se uskuteční v prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku.

         Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže bude Ing. Evžen Gonsior. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Jindřich Trapl, IM Josef Juřek, IM Richard Biolek a IM Martin Petr.

         V každé kategorii chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro hráčky ČR. K dnešnímu dni je přihlášeno 305 hráčů a hráček. Včetně doprovodů je přihlášeno 510 účastníků. V kategoriích dívek a v openech nejsou ještě tato čísla konečná, další zájemci se mohou ještě přihlásit.

         Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program : simultánky s IM, 5 tématických přednášek, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž a soutěž v hádání tahů, školení rozhodčích 3. třídy a seminář rozhodčích 2. a 3. třídy, společenské večery s oblíbenou šachovou skupinou Český Slavoj, výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet do ruční papírny a na Zámek Velké Losiny, apod.

         Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit Mistrovství ČR a openů osobně, pořadatelé ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou připravují on-line přenos ze 20 šachovnic. Hlavní rozhodčí Ing. Petr Herejk bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. Zároveň Vás budeme informovat o aktualitách z místa dění.

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou


Datum: 24.06.17


Mediální partner: