Mistrovství EU mládeže 2013 zahajuje11. MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2013


Ve středu 28. srpna 2013 bude v Hotelu Petr Bezruč v Malenovicích zahájeno 11. Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12 a 14 let. Mistrovství EU mládeže 2013 pořádá z pověření Evropské šachové federace Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR.

Chlapci a děvčata hrají v každé věkové kategorii společný turnaj. Následně budou vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol. Tempo hry je 90 minut na partii plus 30 sekund na tah. Každý den se hraje jedno kolo. K dnešnímu dni je přihlášeno 110 hráčů a hráček. Přivítáme celkem 15 národních federací.

Hráči a hráčky ŠSČR budou své partie rozebírat s reprezentačními trenéry MEU, kterými jsou Pavel Benčo, IM Stanislav Jasný a FM Michal Novotný. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program. Zážitkem pro všechny účastníky jistě bude výstup na Lysou horu.

Hlavní rozhodčí FA Ing. Petr Záruba bude během každého kola aktualizovat výsledky, po skončení kola pak pořadí a rozlosování dalšího kola na webu pořadatele a ŠSČR. Zároveň Vás budeme na webu pořadatele informovat o aktualitách z místa konání. Mimo jiné můžou diváci očekávat i fotogalerii.

Pro rodiče účastníků a další šachové příznivce připravili pořadatelé on-line přenos ze všech šachovnic. Se zajištěním přenosu nám pomáhají přátelé ze Slovenského šachového svazu.

Všichni účastníci mohou využít možnosti hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. V hotelu je k dispozici bazén se slanou vodou, sauna, wellness, solná jeskyně, bowling, půjčovna kol a další možnosti včetně masáží.

Ve čtvrtek 5. září budeme znát 8 nových mistrů a mistryň EU pro rok 2013. Na nejlepší hráče a hráčky čekají hodnotné věcné ceny, mimo jiné 8 notebooků a 16 kusů digitálních hodin DGT XL. Všichni účastníci si odvezou pamětní diplom a medaili za své umístění. Každý hráč obdrží minimálně jednu věcnou cenu, neboť již před zahájením MEU každý hráč dostane dres s logem MEU.


Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: