Mistrovství Čech 2013 zahájilo24. MISTROVSTVÍ ČECH MLÁDEŽE DO 16 LET,

FONTÁNA FIDE OPEN 2013 a

NÁRODNÍ OPEN 2013


         V sobotu 26. října 2013 bylo ve Frymburku - Hrdoňově slavnostně zahájeno 24. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2013, FONTÁNA FIDE OPEN 2013 a NÁRODNÍ OPEN 2013. Pořadatelem Mistrovství Čech mládeže a doprovodných openů je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Všechny turnaje se hrají v Hotelu Fontána. V mistrovských kategoriích mládeže startuje 194 hráčů a hráček a v openech hraje 105 šachistů. Celkem tedy k šachovnicím zasedne 299 příznivců královské hry. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní přes 450 účastníků.

         Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Pro šachisty a doprovody jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, řešitelská soutěž, dva společenské večery s hudební skupinou Český Slavoj, výlety, tradiční fotbalový turnaj a další zajímavé akce. Všichni účastníci mohou zdarma využít hotelový bazén a našli se i otužilci, kteří vyzkoušeli teplotu vody přehrady Lipno. V hotelu mohou návštěvníci také využít saunu, fitness centrum, tělocvičnu a další atrakce.

Hráči a hráčky Mistrovství Čech budou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže bude tradičně IM Richard Biolek. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Pavel Šimáček, IM Josef Juřek, FM Lukáš Vlasák. Každý z trenérů připravil pro mládež jednu tematickou přednášku.

         Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy ze 40 šachovnic. Příznivci královské hry tak budou moct sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu budou hrát 20 šachovnic kategorie HD16, 10 šachovnic HD14 a 10 šachovnic HD12. Hlavní rozhodčí Ing. Petr Herejk aktualizuje po dohrání každého kola výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel bude na webu také průběžně doplňovat fotogalerii a informovat o aktuálním dění na mistrovství.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 2. listopadu v 13:30. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2014. Všichni tedy mají o co bojovat.


Ing. Zdeněk Fiala

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: