Mistrovství ČR 2014 zahajuje22. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 LET,

FIDE OPEN 2014 a NÁRODNÍ OPEN 2014


V sobotu 8. března 2014 bylo v 13:30 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 22. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let 2014, FIDE OPEN 2014 a NÁRODNÍ OPEN 2014. Protože junioři a dorostenci hrají na 11 kol, bylo již v pátek 7. března zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2014.

Pořadatelem Mistrovství ČR juniorů a dorostenců, Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou a Šachová škola Kouty nad Desnou. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzal Olomoucký.

Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj o 12 hráčích. Ostatní turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol. V kategoriích chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro všechny hráčky ČR. K dnešnímu dni je přihlášeno cca 300 hráčů a hráček. Včetně doprovodů je přihlášeno 500 účastníků.

Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže bude reprezentační trenér mládeže IM David Kaňovský. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, WIM Tereza Olšarová a FM Jiří Tůma. Partie juniorů bude rozebírat IM Michal Konopka.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program: simultánky s mezinárodními mistry, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, společný výlet na Zámek Velké Losiny, výlet do Ruční papírny, apod.

Všechny turnaje se uskuteční ve 4 prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku. Účastníci se kromě jiného mohou těšit na vnitřní bazén a wellness centrum. Přestože pomalu končí jarní prázdniny a letošní zima byla slabá, místní sjezdovky jsou v provozu.

Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit Mistrovství ČR a openů osobně, pořadatelé ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou a s SK Slavia Orlová připravili on-line přenos z 79 šachovnic. Na on-linech uvidíte všech všechny šachovnice MČR juniorů, H16, H14 a D16. Dále bude na on-linu 8 šachovnic H10, 5 šachovnic D14, 4 šachovnice D12, 4 šachovnice D10 a 6 šachovnic FIDE OPENu. Hlavní rozhodčí IA Jiří Siebenbürger bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. Zároveň Vás budeme na webu pořadatele informovat o aktualitách z místa konání.


Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou


 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: