3. Zpráva z Mistrovství ČR mládeže


V neděli odpoledne se v Koutech nad Desnou odehrálo druhé kolo Mistrovství ČR mládeže do 16 let, SVĚTLÁ FIDE OPENu a Národního OPENu. Během dopoledne si účastníci s velkým zájmem vyslechli přednášku mezinárodního mistra Martina Petra na téma „Meránská, nejen v boji o šachový trůn“. V neděli ještě zasedala Komise mládeže ŠSČR, které se zúčastnil i krajští předsedové KM a další zájemci z řad doprovodů. Zápis ze schůze si můžete přečíst na webu.

Pořadatel ve spolupráci s ŠK Klatovy po každém kole zpracovává bulletin ze všech partií mistrovských kategorií a FIDE OPENu a prvních 10 šachovnic Národního OPENu. Hráči bulletin dostávají každý den na své stoly a bulletin je k dispozici též na webu.

V pondělí čeká na hráče neoblíbené dvojkolo, takže doprovodný program pokračuje až v úterý. Na úterý je naplánován výlet do Ruční papírny Velké Losiny. Zájemci se mohou těšit na přednášku pana Ing. Evžena Gonsiora na téma „Kaleidoskop aneb o šachu vážně i nevážně“. Večer se mládež může zúčastnit simultánek, ve kterých na ně čekají IM Richard Biolek, IM Josef Juřek a IM Martin Petr.


Datum: 24.06.17


Mediální partner: