Spartakus versus Frymík


Kdo bude Mistrem ČR dorosteneckých družstev 2014?

 

O letošním titulu Mistra ČR dorosteneckých družstev se bude rozhodovat o nadcházejícím víkendu v Třešti u Jihlavy. Loňský titul obhajuje Beskydská šachová škola Frýdek – Místek. Zatímco ve finále A se rozhodne se o Mistrovi ČR, tak ve finále B se rozhodne o 4 sestupujících. Během víkendu se také konají závěrečná soustředění všech čtyř skupin 1. ligy družstev mladšího dorostu, ze kterých vzejdou 4 postupující do extraligy 2014/2015. 

Západní skupinu vyhrál tým Spartaku Vlašim, který získal 100% bodů a vybojoval skóre 33:9. Vítězem východní skupiny je tým BŠŠ Frýdek – Místek, který též neztratil žádný zápasový bod a dosáhl skóre 28,5 : 13,5. Vlašim i BŠŠ Frýdek – Místek si ze vzájemných zápasů přináší do finálové skupiny všech 9 bodů a jsou hlavními favority na titul Mistra ČR. O třetí příčku se momentálně dělí A-tým 2222 ŠK Polabiny a SK OAZA Praha. Tyto týmy si však přináší ztrátu pěti zápasových bodů za jednu prohru a jednu remízu. Uvedené čtyři kluby by měly být hlavními favority na medaile.  V boji o záchranu má nejhorší startovní pozici ŠACHklub Tábor, který si přináší jeden zápasový bod. Další čtyři týmy však mají jen po třech bodech, takže lze očekávat dramatický záchranářský boj.

Mistrovstvím ČR dorosteneckých družstev pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s SK Slavia Orlová a za podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzala MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Hraje se v pěkném a prostorném kongresovém sále SOŠ a SOU Třešť u Jihlavy. Hlavním rozhodčím je Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím soutěže a bude tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Pořadatel ve spolupráci s SK Slavia Orlová a BŠŠ Frýdek – Místek zajistil on-line přenos 24 šachovnic. Veškerý informační servis bude průběžně doplňován na stránkách pořadatele.

V pátek se hraje jedno kolo, v sobotu na družstva čeká dvojkolo a v neděli je na programu poslední kolo, ve kterém se mimo jiné utkají vítězové základních skupin. Odpoledne ve 13:30 bude slavnostně vyhlášen Mistra ČR dorosteneckých družstev pro rok 2014. Zvítězí Frymík či medvěd Spartakus?

 

Ing. Zdeněk Fiala

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: