Mladší žáci vybojovali 20. místo v ČRDružstvo ŠK Světlá vybojovalo 20. místo na Mistrovství ČR


Družstvo ŠK Světlá letos v dubnu vyhrálo Krajský přebor družstev mladších žáků a zajistilo si tak postup na Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2014. Na Mistrovství ČR startuje celkem 28 družstev, neboť některé větší kraje mají více postupových míst. Náš kraj má ovšem jedno postupové místo. Šestičlenné družstvo tvoří 4 žáci ročníku 2002 a mladší, dále jedna dívka ročníku 2002 a mladší a jeden nejmladší žák ročníku 2005 a mladší. Letošní mistrovství se konalo o víkendu od 13. do 15. června v Brně. O děti se v místě konání starali Renáta Brožová a Zdeněk Fiala. Akce se zúčastnili i rodiče nejmenších dětí.

V 1. kole jsme narazili na 5. nasazené Říčany. Přestože se naše děti snažily, soupeř nás přehrál. V 2. kole nám los přidělil ORTEX Hradec Králové. Děti podaly krásný výkon a soupeře porazily 5 : 1. Ve třetím kole jsme nastoupili proti 4. nasazenému ŠK Staré Město, který měl na 1. desce zahraniční posilu Samira Sahidi, reprezentanta Slovenska. Za nepříznivého stavu 1 : 3 překročil hráč soupeře čas a my jsme snížili na 2 :3. Další soupeřův hráč neustál časovou tíseň, v lepší pozici chyboval a my jsme se radovali z remízy 3 :3. Ve čtvrtém kole jsme se utkali s ŠACHklubem Tábor. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, ovšem v koncovkách jsme chybovali a zápas prohráli. V následujícím kole nám los přidělil Kuřim „B", která postoupila z druhého místa v silném Jihomoravském kraji. Naši však soupeře zkušeně přehráli a zaslouženě zvítězili. Los 6. kola nám přidělil ŠO Hlinsko, což byl 9. nasazeným tým. Naši se soupeře nezalekli a vybojovali zaslouženou remízu 3 : 3. Utkání se Sokolem Praha-Kobylisy se našim hráčům moc nepovedlo a zápas jsme prohráli. V předposledním kole jsme nastoupili proti Jičínu. Sestavy týmů byly vyrovnané a i zápas měl vyrovnaný průběh. Více štěstí měl soupeř a my jsme zaznamenali porážku 2 : 4. V posledním kole jsme se utkali s Novým Borem. Naši mládežníci důležitý zápas zvládli perfektně a vyhráli 4,5 : 1,5. Připsali jsme si 3 zápasové body a to znamenalo pěkné 20. místo v konečném pořadí Mistrovství ČR.

Na 1. šachovnici jsme nominovali Kristýnku Markovou. Týnka se ve většině zápasů utkávala s ratingově silnějšími soupeři a její role byla náročná. Přesto uhrála důležitých 1,5 bodu a družstvu hodně pomohla. Péťa Brož uhrál na 2. šachovnici pěkných 6 bodů z 9 partií a dobře podržel svůj tým. Honzík Muzikář musel hrát kvůli svému rapid ELu na 3. šachovnici a vzdorovat silnějším soupeřům. Přesto uhrál krásných 50%. Ondra Dejmal se posunul na 4. desku a stal se naším nejúspěšnějším hráčem, když uhrál 6,5 bodu. Ondra Galovič uhrál 4 body, což odpovídá jeho ratingu. Když zpomalí tempo a bude řešit více diagramů, bude příště více bodů. To ale platí i pro ostatní spoluhráče. Na 6. šachovnici hrál osmiletý Adámek Chalupa a uhrál celkem 3 body. Pěkný výkon. Pro Adámka to byla první velká akce a již dnes se těší na podobnou příležitost.

Závěrem bych chtěl poděkovat dětem za pěkný výkon a poblahopřát ke krásnému 20. místu v ČR.


Ing. Zdeněk Fiala, ŠK Světlá n. Sáz.

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: