MEU je v plném proudu


12. MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2014


Mistrovství Evropské unie mládeže 2014 je v plném proudu. Soutěž je kvalitně obsazená, velmi vyrovnaná a po čtyřech kolech má plný počet bodů pouze trojice hráčů. V kategorii U8 je ve vedení dvojice Rajat Makkar (FRA), Jan Wojdak (POL), v U10 trojice Valentin Mitev (BUL), Georg Aleksander Pedoson (EST), Theo Ciccoli (FRA), v U12 dvojice Kirill Chukavin (EST), Tamas Vanczak (HUN), v U14 Viktor Haring (SVK) a v U16 Marek Karas (SVK)

K vidění jsou hezké a bojovné partie, a proto pořadatelé každý den vyhodnocují cenu pro nejlepší partii v každé kategorii. Za první čtyři kola byli oceněni tito hráči: Vladislav Nazarov (EST),  Timothe Razafindratsima (FRA), Petya Karaivanova (BUL), Matei-Pavel Dumitrescu (ROU), Theo Ciccoli (FRA), Tomáš Brnušák (SVK), Georg Aleksander Pedoson (EST), Kristina Subjaková (SVK), Camille Ginovart (FRA), Tamas Vanczak (HUN), Gabriela Antova (BUL), Tomi Kugappi (FIN), Kirill Chukavin (EST), Viktoria Radeva (BUL), Haring Viktor (SVK), Roman Orlov (EST), Kai Pannwitz (SCO), Marek Karas (SVK), Natálie Kaňáková (CZE) a Lennart Koehn (SCO).

V běhu je i doprovodný program, v sobotu proběhla simultánka s mezinárodním mistrem Pavlem Šimáčkem (2473). Špičkový český hráč a jeden z trenérů české reprezentace na MEU zvítězil v poměru 13-3. IM Šimáčka porazili Michael Ifalore (ENG) a Gabija Simkunaite (LTU), cennou remízu vybojovali Ema Pociute (LTU) a Sára Šimalčíková (SVK).

Kromě společných aktivit účastníci nejvíce využívají bazénu, bowlingu, stolního tenisu a taktéž turistických tras v okolí hotelu a to nejen k chůzi, ale i k jízdě na koloběžce.

Všechny partie jsou přenášeny on-line, takže své svěřence mohou sledovat trenéři i rodiče v místě konání či doma u internetu. Přítomní diváci mohou také sledovat on-line přenos 24 partií v hotelovém sále na dvou projekčních plátnech.

Veškeré informace o mistrovství, včetně online přenosu a fotogalerie najdete na http://www.chess-svetla.cz/.


Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: