Mistrovství Čech 201425. MISTROVSTVÍ ČECH MLÁDEŽE DO 16 LET,

HARRACHOV FIDE OPEN 2014 a

NÁRODNÍ OPEN 2014


V sobotu 25. října 2014 bylo v Harrachově slavnostně zahájeno 25. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2014, HARRACHOV FIDE OPEN 2014 a NÁRODNÍ OPEN 2014. Pořadatelem Mistrovství Čech mládeže a doprovodných openů je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Všechny turnaje se hrají v Hotelu Skicentrum. V mistrovských kategoriích mládeže startuje 196 hráčů a hráček a v openech hraje 116 šachistů. Celkem tedy k šachovnicím zasedne 312 příznivců královské hry. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní přes 450 účastníků.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Pro šachisty a doprovody jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, řešitelská soutěž, dva společenské večery s hudební skupinou Český Slavoj, exkurzi do Sklárny a pivovaru Novosad, exkurzy do Hornického muzea, výlety, tradiční fotbalový turnaj a další zajímavé akce. V hotelu mohou návštěvníci také využít saunu, fitness centrum a další aktivity.

Hráči a hráčky Mistrovství Čech mohou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže je tradičně IM Richard Biolek. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Pavel Šimáček, FM Jiří Tůma a FM Lukáš Vlasák. Každý z trenérů si také připravil pro mládež jednu tematickou přednášku.

Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy ze 16 šachovnic. Příznivci královské hry tak mohou sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu hraje 8 šachovnic kategorie HD16, 4 šachovnice HD14 a 4 šachovnice HD12. Hlavní rozhodčí Ing. Petr Záruba aktualizuje po dohrání každého kola výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel také průběžně doplňuje na webu fotogalerii a informace o aktuálním dění na mistrovství.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 2. listopadu v 13:30. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2015. Všichni tedy mají o co bojovat.


Ing. Zdeněk Fiala

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: