Mistrovství ČR mládeže 2015 zahajuje


23. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 LET,

FIDE OPEN 2015 a

NÁRODNÍ OPEN 2015

V sobotu 7. března 2015 bude v 13:30 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 22. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let 2015, FIDE OPEN 2015 a NÁRODNÍ OPEN 2015. Protože junioři a dorostenci hrají na 11 kol, bylo již v pátek 6. března zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2015.

Pořadatelem Mistrovství ČR juniorů a dorostenců, Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Mistrovství ČR mládeže je finančně podpořeno dotací Olomouckého kraje.

Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj o 12 hráčích. Ostatní turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol. V kategoriích chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro všechny hráčky ČR. K dnešnímu dni je přihlášeno 308 hráčů a hráček. Včetně doprovodů je přihlášeno 500 účastníků.

Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže bude reprezentační trenér mládeže IM David Kaňovský. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, FM Lukáš Vlasák a FM Jiří Tůma.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program: simultánky s mezinárodními mistry, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet na Zámek Velké Losiny, výlet do Ruční papírny, apod.

Všechny turnaje se uskuteční ve 4 prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku. Účastníci se kromě jiného mohou těšit na vnitřní bazén a wellness centrum. Přestože pomalu končí jarní prázdniny a letošní zima byla slabá, místní sjezdovky jsou v provozu.

Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit osobně, připravili pořadatelé ve spolupráci se Slovenským šachovým svazem on-line přenos ze 101 šachovnic. Na on-linech uvidíte všech všechny šachovnice MČR juniorů a všechny šachovnice Mistrovství ČR mládeže. Dále bude na on-linu 6 šachovnic FIDE OPENu a 5 šachovnic Národního OPENu. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. Zároveň Vás budeme na webu pořadatele informovat o aktualitách z místa konání.


Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: