Krajský přebor družstev mladšího dorostu 2015


KP družstev mladšího dorostu 2015


V sobotu 28. března 2015 nastoupilo naše béčko v Humpolci v Krajském přeboru družstev mladšího dorostu. Protože naše áčko hraje Národní ligu, nemohlo tuto soutěž hrát. V každém týmu mohl startovat maximálně jeden volný hráč z vyšší soutěže.  Nastoupili jsme se sedmi hráči, takže se kluci postupně střídali.

V prvním kole jsme porazili ŠK AZ centrum Havlíčkův Brod poměrem 6:0. Ve druhém kole jsme nastoupili proti béčku Humpolce a hned v úvodu jsme zbytečně ztratili dvě partie. Za stavu 2:3 musela Šárka hrát na výhru remízovou koncovku, což vyústilo v prohru. Celkově jsme tedy prohráli 2:4. Ve třetím kole jsme nastoupili proti A - týmu Jiskry Havlíčkův Brod a přesvědčivě zvítězili 5:1. Zápas s Pelhřimovem se nám povedl, což znamenalo další výhru 5:1. V posledním kole jsme ještě chtěli atakovat první příčku a obhájit tak loňské vítězství našeho béčka. Přestože jsme zbytečně ztratili dvě partie, další 4 šachovnice vypadaly nadějně. Když jsme však jednu zkazili a z další vytěžili jen remízu, museli jsme se smířit s prohrou 2,5:3,5.

Šárka Volanínová uhrála na první šachovnici 4 body z 5 partií, když v druhém kole ztratila partii ve snaze zachránit zápas. Standa Kokrda získal 4,5 bodu z 5 možných a stejně jako Šárka byl oporou týmu. Honza Muzikář dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál. Honza musí zklidnit svoji hru a více trénovat. Ondra Galovič zaznamenal stejný výsledek jako Honza. Ondra musí zpomalit hru a věnovat se více taktice. Jáchym Beránek třikrát zvítězil a jednou kapituloval. Jáchym musí dohnat své tréninkové manko a pak může pomýšlet i na vyšší mety. Adam Valíček uhrál 50%. Adam začal hrát závodně před rokem a zatím mu chybí turnajové zkušenosti. V roli nejmladšího žáka nastoupil Adam Chalupa a uhrál 3 body ze 4 partií. Adam je ročník 2005 a potřebuje nutně sbírat zkušenosti v silnějších turnajích.


ŠK Světlá nad Sázavou

 

Krajský přebor vyhráli zaslouženě mládežníci ze Žďáru nad Sázavou, kteří se mohou připravovat na baráž o Národní ligu. Druhá příčka patří béčku Humpolce. Naše béčko si odvezlo bronzové medaile a poučení, že je třeba stále řešit diagramy a zase diagramy.

 

Zdeněk Fiala, kapitán družstva

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: