Mistrovství ČR dužstev mládeže zahajujeKdo bude Mistrem ČR družstev mládeže 2015?


O letošním titulu Mistra ČR družstev mládeže se bude rozhodovat o nadcházejícím víkendu ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě. Loňský titul obhajuje TJ Spartak Vlašim. Zatímco ve finále A se rozhodne se o Mistrovi ČR, tak ve finále B se rozhodne o 4 sestupujících. Během víkendu se také konají závěrečná soustředění všech čtyř skupin 1. ligy družstev mládeže, ze kterých vzejdou 4 postupující do extraligy 2015/2016.

 


Západní skupinu vyhrál tým Spartaku Vlašim a ve skupině východ vyhrál tým 2222 ŠK Polabiny. Oba týmy si do finále přinesly 9 bodů a jsou hlavními favority na titul Mistra ČR. O třetí příčku se momentálně dělí ŠK Lokomotiva Brno a SK OAZA Praha. Tyto týmy si přináší ztrátu tří zápasových bodů za jednu prohru. Čelo tabulky je tedy vyrovnané a zájemců o titul a medaile je více. V boji o záchranu má nejhorší startovní pozici ŠK Lokomotiva Brno B, která je zatím bez bodu. Pouze 2 body si připsaly TJ Bohemians Praha a ŠK ORTEX Hradec Králové. Sokol Buštěhrad má „jen" 3 body za 3 remízy. Boj o záchranu slibuje náročný a dramatický boj.

Mistrovstvím ČR družstev mládeže pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s KŠS Vysočina a za podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzala MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Hraje se v pěkném Hotelu Pavla ve Vlachovicích. Hlavním rozhodčím je Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím soutěže a bude tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Pořadatel zajistil on-line přenos 24 šachovnic. Veškerý informační servis bude průběžně doplňován na stránkách pořadatele.

V pátek se hraje jedno kolo, v sobotu na družstva čeká dvojkolo a v neděli je na programu poslední kolo, ve kterém se mimo jiné utkají vítězové základních skupin. Odpoledne ve 13:30 bude slavnostně vyhlášen Mistra ČR družstev mládeže pro rok 2015. Obhájí mistrovský titul medvěd Spartakus nebo se putovní pohár bude stěhovat do nového působiště?


Ing. Zdeněk Fiala


 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: