MEU 2015 začalo


 

13. MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2015


Ve středu 19. srpna 2015 bylo v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou zahájeno 13. Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12 a 14  let. Mistrovství EU mládeže 2015 pořádá po úspěšném loňském ročníku z pověření Evropské šachové unie opět Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR.

Chlapci a děvčata hrají v každé věkové kategorii společný turnaj. Následně budou vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry je 90 minut na partii plus 30 sekund na tah. Každý den se hraje jedno kolo. Tato prestižní akce přilákala řadu šachistů, účastní se jí 98 hráčů a hráček ze 14  národních federací.

Šampionát zahájil ředitel turnaje Zdeněk Fiala společně s turnajovým ředitelem ECU IM Petrem Piskem a zástupkyní ředitele hotelu Dlouhé Stráně paní Švédovou.

Hráči a hráčky ŠSČR budou své partie rozebírat s reprezentačními trenéry MEU, kterými jsou Pavel Benčo, FM Michal Novotný a FM Lukáš Vlasák. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program.

Pro rodiče účastníků a další šachové příznivce připravili pořadatelé on-line přenos ze všech šachovnic! Se zajištěním přenosu nám pomáhají kolegové ze Slovenského šachového svazu. Diváci v místě konání mají taktéž možnost sledovat partie v promítacím sále.

Všichni účastníci mohou využít možnosti hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. V hotelu je k dispozici bazén, wellness, bowling, billiard, stolní tenis a další aktivity.


Arbiter, director, ECU member and deputy hotel director

 

Ve čtvrtek 27. srpna budeme znát 8 nových mistrů a mistryň EU pro rok 2015. Na nejlepší hráče a hráčky čekají hodnotné věcné ceny, mimo jiné 8 notebooků a 16 kusů digitálních hodin. Všichni účastníci si odvezou pamětní diplom a medaili za své umístění. Každý hráč obdrží minimálně jednu věcnou cenu, neboť před zahájením 2. kola všichni účastníci obdrží dres s logem MEU. Po každém kole bude vyhodnocena nejlepší partie jednotlivých kategorií a vítěz partie obdrží věcnou cenu.

Na webu ŠK Světlá nad Sázavou (http://www.chess-svetla.cz/) budeme informovat o aktualitách z místa konání. Mimo jiné zde můžou diváci očekávat i fotogalerii.

 

Zdeněk Fiala, ředitel  

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 

 

 

 

 

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: