MEU 2015 je v plném proudu13. MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2015


Mistrovství Evropské unie mládeže 2015 je v plném proudu. Soutěž je kvalitně obsazená, velmi vyrovnaná a po čtyřech kolech má plný počet bodů pouze jediný hráč a to Rajat Makkar (FRA) v kategorii U8. V kategorii U10 je ve vedení dvojice Tomas Povilaitis (LTU), Lachezar Kolev (BUL), v U12 dvojice Bogdan-Emanuel David (ROU), Augustas Gucaga (LTU) a v U14 Zarko Vuckovic (GER).

K vidění jsou hezké a bojovné partie, a proto pořadatelé každý den vyhodnocují cenu pro nejlepší partii v každé kategorii. Za první čtyři kola byli oceněni tito hráči: Razvan-Marius Unguroiu (ROU), Thao Nhi Nguyen (FRA), Vitalia Khamenya (GER), Mihai-Vlad Ciorica (ROU), Marek Fizer (CZE), Tomas Povilaitis (LTU), Judit Juhasz (HUN), Marika Kostecka (POL), Stefan Cwiek (POL), Tymon Ochedzan (POL), Martina Taragelová (SVK), Markas Cerniauskas (LTU), Petya Karaivanova (BUL), Elie Verhille (FRA), Augustas Gucaga (LTU) a Zarko Vuckovic (GER).


Best game awarded players

 

V běhu je i doprovodný program, v pátek proběhla simultánka s mezinárodním mistrem Petrem Piskem (2372). Po velkém boji bylo skóre nakonec vyrovnané 4-4. IM Piska porazili Ilja Semjonovs, Bence Leszko, Jan Rousek, cennou remízu vybojovali Octavian-Nicu Panturu a Lucie Fizerová.

Kromě společných aktivit účastníci nejvíce využívají bazénu, bowlingu, stolního tenisu a taktéž turistických tras v okolí hotelu a to nejen k chůzi, ale i k jízdě na kole a na koloběžce.

Všechny partie jsou přenášeny on-line, takže své svěřence mohou sledovat trenéři i rodiče v místě konání či doma u internetu. Přítomní diváci mohou také sledovat on-line přenos partií v hotelovém sále.

Veškeré informace o mistrovství, včetně online přenosu a fotogalerie najdete na http://www.chess-svetla.cz/.

 

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: