Mistrovství Čech 2015 zahajuje26. MISTROVSTVÍ ČECH MLÁDEŽE DO 16 LET,

HARRACHOV FIDE OPEN 2015 a

NÁRODNÍ OPEN 2015


V sobotu 24. října 2015 bude v Harrachově slavnostně zahájeno 26. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2015, HARRACHOV FIDE OPEN 2015 a NÁRODNÍ OPEN 2015. Všechny turnaje se hrají v Hotelu Skicentrum. V mistrovských kategoriích mládeže startuje 200 hráčů a hráček a v openech hraje 135 šachistů. Celkem tedy k šachovnicím zasedne 335 příznivců královské hry. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní přes 500 účastníků.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Pro šachisty a doprovody jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, řešitelská soutěž, malé posezení a společenský večer s hudební skupinou Český Slavoj, exkurzi do Sklárny a pivovaru Novosad, exkurzy do Hornického muzea, výlety, tradiční fotbalový turnaj a další zajímavé akce. V hotelu mohou návštěvníci také využít saunu, fitness centrum a další aktivity.

Hráči a hráčky Mistrovství Čech mohou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže je tradičně IM Richard Biolek. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Pavel Šimáček, FM Jiří Tůma a FM Lukáš Vlasák. Každý z trenérů si také připravil pro mládež jednu tematickou přednášku.

Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy z 20 šachovnic. Příznivci královské hry tak mohou sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu hraje 10 šachovnic kategorie HD16, 5 šachovnic HD14 a 5 šachovnic HD12. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba aktualizuje po dohrání každého kola výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel také průběžně doplňuje na webu fotogalerii a informace o aktuálním dění na mistrovství.

 

       


Pořadatelem Mistrovství Čech mládeže a doprovodných openů je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Projekt Mistrovství Čech mládeže 2015 je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje. Významným partnerem Mistrovství Čech 2015 je společnost J & J Hotels s.r.o., která je provozovatelem Hotelu Skicentrum a Sporthotelu.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 31. října v 13:30. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2016.


Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: