Mistrovství ČR 2016 zahájeno24. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 LET,

FIDE OPEN 2016 a NÁRODNÍ OPEN 2016


V sobotu 5. března 2016 bylo v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 24. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let 2016, FIDE OPEN 2016 a NÁRODNÍ OPEN 2016. Protože junioři a dorostenci hrají na 11 kol, bylo již v pátek 4. března zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2016.

 


 

Pořadatelem Mistrovství ČR juniorů a dorostenců, Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou.

Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj o 12 hráčích. Ostatní turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol. V kategoriích chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro všechny hráčky ČR. Za šachovnice zasedlo celkem 287 hráčů. Včetně doprovodů se akce účastní 500 příznivců královské hry.

 


Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže je reprezentační trenér mládeže IM David Kaňovský. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, IM Petr Pisk a FM Jiří Tůma.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program: simultánky s mezinárodními mistry, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž, exkurzi do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet do Ruční papírny Velké Losiny, apod.

 


Všechny turnaje se hrají ve 4 prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci jsou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku. Účastníci se kromě jiného mohou těšit na vnitřní bazén a wellness centrum. Přestože pomalu končí jarní prázdniny a letošní zima byla slabá, místní sjezdovky jsou v provozu.

Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit osobně, připravili pořadatelé ve spolupráci se Slovenským šachovým svazem on-line přenos z 98 šachovnic. Na on-linech uvidíte všech všechny šachovnice MČR juniorů a všechny šachovnice Mistrovství ČR mládeže. Dále bude na on-linu 9 šachovnic FIDE OPENu. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. A v sobotu 12. března poznáme nové Mistry České republiky.


Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou


 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: