5. Zpráva z Mistrovství ČR mládeže

Během úterního dopoledne hráči a hráčky Mistrovství ČR mládeže do 16 let, SVĚTLÁ FIDE OPENu a Národního OPENu sehráli 5. kolo a festival se přehoupl již do druhé poloviny. Během kola za námi přijela Česká televize, aby natočila reportáž o mistrovství a také o doprovodném programu pro účastníky. Proto také štáb televize jel společně s dětmi na výlet do Ruční papírny Velké Losiny.

V rámci šachového doprovodného programu si mládež poslechla hezkou přednášku Ing. Evžena Gonsiora na téma „Kaleidoskop aneb o šachu vážně i nevážně“. Večer sehráli účastníci 3 simultánky proti našim reprezentačním trenérům. IM Richard Biolek vyhrál v poměru 17,5 : 0,5 , IM Josef Juřek zvítězil 16 : 3 a IM Martin Petr své soupeře porazil 16,5 : 2,5.

Dnes odpoledne proběhne bleskový turnaj a večer se mládež může těšit na přednášku IM Jindřich Trapla na téma  „Richard Réti – 120 let od narození, 80 let od úmrtí".

Datum: 24.06.17