Mistrovství Čech mládeže 2016


 

27. MISTROVSTVÍ ČECH MLÁDEŽE DO 16 LET,

HARRACHOV FIDE OPEN 2016 a

NÁRODNÍ OPEN 2016

 

V sobotu 22. října 2016 bylo v Harrachově slavnostně zahájeno 26. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2016, HARRACHOV FIDE OPEN 2016 a NÁRODNÍ OPEN 2016. Všechny turnaje se hrají v Hotelu FIT FUN. V mistrovských kategoriích mládeže startuje 208 hráčů a hráček a v openech hraje 135 šachistů. Celkem tedy k šachovnicím zasedlo 343 příznivců královské hry. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní 550 účastníků.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, malé posezení a společenský večer s hudební skupinou Český Slavoj, exkurzi do Sklárny a pivovaru Novosad, exkurzy do Hornického muzea, výlety a další zajímavé akce. V hotelu mohou návštěvníci také využít bazén, saunu, fitness centrum, bowling a další aktivity.

Hráči a hráčky Mistrovství Čech mohou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže je tradičně IM Richard Biolek. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Pavel Šimáček, FM Jiří Tůma a FM Lukáš Vlasák. Každý z trenérů si také připravil pro mládež jednu tematickou přednášku.

Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy z 35 šachovnic. Příznivci královské hry tak mohou sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu hraje 1 šachovnic kategorie HD16, 14 šachovnic HD14 a 7 šachovnic HD12. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba aktualizuje po dohrání každého kola výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel také průběžně doplňuje na webu fotogalerii a informace o aktuálním dění na mistrovství.    

 


 

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 29. října v 13:30. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2017.


Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: