Zahajuje Mistrovství ČR mládeže 2017


MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ A DOROSTENCŮ,

MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 LET,

FIDE OPEN 2017 a

NÁRODNÍ OPEN 2017

 

V sobotu 11. března 2017 bude v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 25. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let 2017, FIDE OPEN 2017 a NÁRODNÍ OPEN 2017. Protože junioři a dorostenci hrají na 11 kol, zahajuje Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců 2017 již v pátek 10. března.

Pořadatelem Mistrovství ČR juniorů a dorostenců, Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachová škola Světlá nad Sázavou.

Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj o 12 hráčích. Ostatní turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol. V kategoriích chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro všechny hráčky ČR. Za šachovnice zasedlo celkem 288 hráčů. Včetně doprovodů se akce účastní 500 příznivců královské hry.

Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže je IM David Kaňovský. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, IM Petr Pisk a FM Jiří Tůma.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program: simultánky s mezinárodními mistry, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, exkurzi do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet do Ruční papírny Velké Losiny, apod.

Všechny turnaje se hrají ve 4 prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci jsou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku. Účastníci se kromě jiného mohou těšit na vnitřní bazén a wellness centrum. Přestože pomalu končí jarní prázdniny, místní sjezdovky jsou stále v provozu. Další vhodnou možností pro relax je termální aquapark, který byl nedávno otevřen v nedalekých Velkých Losinách.

Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit osobně, připravili pořadatelé ve spolupráci se Slovenským šachovým svazem on-line přenos ze 100 šachovnic. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. A v sobotu 18. března poznáme nové Mistry České republiky.

 

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou


Datum: 24.06.17


Mediální partner: