Mistrovství ČR mládeže skončilo


V sobotu 14. března 2009 ve 13:15 bylo v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně slavnostně zakončeno 17. Mistrovství ČR mládeže do 16 let 2009, SVĚTLÁ FIDE OPEN 2009 a NÁRODNÍ OPEN 2009. Podívejme se tedy, jak jednotlivé kategorie dopadly a kdo si odváží titul přeborníka ČR.

Novými mistry se stali v H16 Jaroslav Bureš (Agentura 64 Grygov), v D16 Karolína Olšarová (Slavia Orlová), v H14 Jan Rubeš (Glaverbel Czech Teplice), v D14 Eliška Johnová (Jiskra Hořice v Podkrkonoší), v H12 Tomáš Pavelek (BŠŠ Frýdek-Místek), v D12 Michaela Hatašová (Caissa Úholičky), v H10 Matyáš Marek (BŠŠ Frýdek-Místek) a v D10 Jitka Jánská (ZČE Plzeň).

H16 – Jaroslav Bureš se nespokojil v posledním kole s klidnou remízou, hrál se Svobodou na výhru, získal svou sedmou výhru v řadě a s 8 body získal mistrovský titul v nejstarší mládežnické kategorii naprosto zaslouženě. O 2. a 3. místě rozhodovalo po výhrách Rabatina i Vlasáka pomocné hodnocení, to bylo příznivě nakloněno druhému Jakubu Rabatinovi, zatímco na Lukáše Vlasáka „zbyla“ bronzová medaile.

H14 – V závěrečném kole Bujnošek prohrál po hrubé chybě se Seidlem a tak Janu Rubešovi k mistrovskému titulu v kategorii H14 stačila s Volčíkem taktická remíza. Druhé místo nakonec udržel Tomáš Bujnošek díky lepšímu pomocnému hodnocení před třetím Tadeášem Kriebelem.

H12 – Oba vedoucí hráči své partie posledního kola po dramatickém průběhu vyhráli – Blahynka nad Půlpánem a Pavelek nad Kratochvílem – a o mistrovském titulu tak rozhodovaly desetiny pomocného hodnocení. To měl nakonec těsně lepší Tomáš Pavelek, který tak ziskem 7 bodů obhájil loňské vítězství v této kategorii. Martin Blahynka tak skončil na druhém místě. Třetí místo obsadil nejlepší z šestibodových Jan Petr.

H10 – V této kategorii první tři hráči ztráceli a tak se mistrem ČR stal i přes prohru v posledním kole Marek Matyáš se 7 body, druhý skončil Matyáš Szucs s 6,5 body a třetí Matěj Půlpán s 6 body.

D16 – Největší favoritka Karolína Olšarová svoji poslední partii s Rosenbaumovou bezpečně dovedla do vítězného konce a ziskem 7,5 bodu si zajistila titul. Druhá skončila Barbora Kolomazníková se 7 body a třetí s půl bodovým odstupem Aneta Tomečková.

D14 – Až druhé pomocné kritérium rozhodlo o mistryni ČR v kategorii D14. Šťastnější byla Eliška Johnová, která tak k loňskému 2. místu z D12 přidala vítězství o kategorii výše. Smolně druhá stejným bodovým ziskem (6,5 bodu) skončila Veronika Nováková a třetí místo obsadila Tereza Rohovská, která v posledním kole neproměnila „mistrovský mečbol“ a prohrála po neuvěřitelné hrubce v koncovce.

D12 – Michaela Hatašová výhrou v posledním kole potvrdila vedení a ziskem 7,5 bodu vyhrála tuto kategorii. Druhá skončila s původovým odstupem Martina Fusková a třetí o další půl bod zpět Vendula Nováková.

D10 – Jitka Jánská podle očekávání vyhrála nad Karinou Němcovou a se ziskem 8,5 bodu se raduje z mistrovského titulu, druhá skončila jen o půl bod zpět Nela Pýchová a třetí místo si remízou v posledním kole vybojovala Natálka Kaňáková – ta na 2. místo ztrácí celé 2 body.

Mezinárodní OPEN vyhrál Michal Novotný s 8 body před Janem Dočekalem a Vítem Valentou (oba 6,5 bodu).

Národní OPEN turnaj se stal kořistí Václava Ondračky se 7,5 body před Jiřím Zapletalem (7 b.) a Františkem Menšíkem (6,5 b.).

Všechny výsledky najdete zde.

Kompletní bulletin a další servis bude následovat zítra.

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: