Mistrem ČR škol je ZŠ Boršice


Mistrem ČR školních týmů 6.– 9. tříd je ZŠ Boršice

Ve středu 8. dubna 2009 bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů 6.-9. tříd v šachu 2009. Mistrovství ČR hrálo 28 čtyřčlenných družstev škol, přičemž hráči museli být vždy žáky z jedné školy. Posilování týmů formou hostování tedy nebylo možné. Z každého kraje si vybojovaly právo účasti vždy 2 nejlepší školy. Na startovních listinách najdeme celkem 121 hráčů a hráček. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol.

Základní škola Boršice jednoznačně potvrdila roli favorita a zaslouženě zvítězila s náskokem 5 bodů. Boršičtí tak sklízejí výsledky vynikající trenérské práce pana Vratislava Hory a týmového šéfa Standy Volčíka. Druhé místo získalo Reálné gymnázium a ZŠ města Prostějova v čele s IM Vojtěchem Plátem. Na třetí místo se postupně propracovalo Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek – Místek.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal Jaroslav Bureš se ziskem 100 % bodů, na 2. šachovnici měl Adam Gabriel též 9 bodů z 9 kol, na 3. šachovnici byl nejlepší Erik Pfeffer

a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Radek Tvrdoň.

Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně, v krásném prostředí na břehu Orlické přehrady.

Výsledky a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.

Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje


Datum: 23.06.17


Mediální partner: