Mistrovství ČR juniorů a dorostenců zahájeno


Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2010

 

         V pátek 5. března 2010 ve 13:00 bylo v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a drostenců 2010. Mistrovství zahájili společně s ředitelem turnaje Ing. Zdeňkem Fialou, ředitelka hotelu paní Alena Kirschnerová, předseda STK Ing. Petr Záruba a rozhodčí turnaje Jaroslav Benák.

         Pořadatelem Mistrovství ČR je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hlavním sponzorem mistrovství je firma ENERGOTIS, sro. a Hotel Dlouhé Stráně, jejichž majitelem je Ing. Miroslav Kopřiva, CSc., kterého řada šachistů zná z mezinárodního šachového turnaje O Losinského kapra.

Současně s Mistrovstvím juniorů a dorostenců zde proběhne i Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPEN a Národního OPEN. Tyto turnaje budou zahájeny až v sobotu, protože se hrají švýcarským systémem na 9 kol. Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj na 11 kol.

Všechny turnaje se uskuteční v prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně.

Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se budou i stravovat. Hráči mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek i zábavu. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program, o kterém se dočteme v další zprávě po zahájení všech turnajů.  

         Po vylosování startovních čísel dostali hráči ještě 45 minut na přípravu a ve 14:00 zahájili partie 1. kola. Diváci mohou sledovat všech 6 partií v on-line přenosu, který pořadatelé připravili ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou.

 

                                                              Ing. Zdeněk Fiala

                                                 Šachový klub Světlá nad Sázavou


Datum: 24.06.17


Mediální partner: