Mistrovství ČR mládeže zahájeno


18. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 LET,

FIDE OPEN 2010 a NÁRODNÍ OPEN 2010

 

         V sobotu 6. března ve 13:30 bylo v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně slavnostně zahájeno 18. Mistrovství ČR mládeže do 16 let 2010, FIDE OPEN 2010 a NÁRODNÍ OPEN 2010. Mistrovství ČR zahájili společně s ředitelem turnaje Ing. Zdeňkem Fialou pan starosta Velkých Losin a majitel Hotelu Dlouhé Stráně Ing. Miroslav Kopřiva, CSc, ředitelka hotelu paní Alena Kirschnerová, místopředseda Šachového svazu České republiky Ing. Petr Herejk a předseda Šachového svazu Olomouckého kraje pan Jaroslav Fuksík.

         Pořadatelem Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Záštitu nad Mistrovstvím ČR přijal Olomoucký kraj, Šachový svaz Olomouckého kraje, Agentura 64 Grygov, Hotel Dlouhé Stráně a firma ENERGOTIS, sro.

         Všechny turnaje se uskuteční v prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku. Řada účastníků si přivezla i lyže, neboť sněhu je zde stále dost a vleku jsou v plném provozu.

         Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže bude Ing. Evžen Gonsior. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Jindřich Trapl, IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, IM Martin Petr a IM Richard Biolek junior.

         V každé kategorii chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro hráčky ČR. K dnešnímu dni je přihlášeno 302 hráčů a hráček. Včetně doprovodů je přihlášeno 500 účastníků.

         Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program : simultánky s IM, 5 tématických přednášek, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž a soutěž v hádání tahů, společenský večer s oblíbenou šachovou skupinou Český Slavoj, výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet do ruční papírny a na Zámek Velké Losiny, apod.

         Pro účastníky šachového festivalu pořadatelé připravili pěkná s trička s logem Mistrovství ČR. Motivem letošního mistrovství je pěšec, pro další ročníky nám náš designer zhotovil loga s dalšími šachovými figurami. A pro distribuci triček pořadatelé povolali nejlepší hostesku z Klatov. Jak píší na Novoborském, pověstný klatovský karafiát musí povadat před krásou Sněženek.

         Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit Mistrovství ČR a openů osobně, pořadatelé ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou připravují on-line přenos z 19 šachovnic. Hlavní rozhodčí Ing. Petr Herejk bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. Zároveň Vás budeme informovat o aktualitách z místa dění.

 

                                                              Ing. Zdeněk Fiala

                                                 Šachový klub Světlá nad Sázavou


Datum: 24.06.17


Mediální partner: