Gymnázium Frýdek-Místek vyhrálo MČR škol

Mistrem ČR školních týmů středních škol je Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek.

Ve středu 21. dubna 2010 bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů středních škol v šachu 2010. Mistrovství ČR hrálo 32 čtyřčlenných družstev škol, přičemž hráči museli být vždy žáky z jedné školy. Posilování týmů formou hostování tedy nebylo možné. Z každého kraje si vybojovaly právo účasti vždy 2 nejlepší školy. Na startovních listinách najdeme celkem 141 hráčů a hráček. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol.

Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek jednoznačně potvrdilo roli favorita a zaslouženě zvítězilo. Vítězství měli hráči zajištěné již po osmém kole. Druhé místo získalo Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek - Místek a třetí místo vybojovalo Reálné gymnázium a ZŠ města Prostějova.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal IM Vojtěch Rojíček, na 2. šachovnici byl nejlepší Jaroslav Bureš, na 3. šachovnici byl nejlepší Vojtěch Dobeš a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Matěj Konštacký. Všichni získali shodně 8 bodů.

Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně, v krásném prostředí na břehu Orlické přehrady.

Výsledky, partie z první šachovnice, zprávy, fotogalerii a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.