Mistrovství ČR mládeže zahajuje


19. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 TI LET,

FIDE OPEN 2011 a

NÁRODNÍ OPEN 2011

 

V sobotu 12. března 2011 bude ve 13:30 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno 19. Mistrovství ČR mládeže do 16 let 2011, FIDE OPEN 2011 a NÁRODNÍ OPEN 2011. Pořadatelem Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzaly Olomoucký kraj a firma ENERGOTIS sro. Šumperk.

V každé kategorii chlapců hraje vždy 24 oprávněných hráčů, zatímco kategorie dívek jsou otevřené pro všechny hráčky ČR. K dnešnímu dni je přihlášeno 340 hráčů a hráček. Včetně doprovodů je přihlášeno 550 účastníků.

Hráči a hráčky Mistrovství ČR budou své partie rozebírat s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR mládeže bude Ing. Evžen Gonsior. Dalšími členy týmu trenérů MČR jsou IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, IM David Kaňovský, IM Josef Juřek a IM Martin Petr.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program: simultánky s IM, 5 tematických přednášek, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž, dva společenské večery s oblíbenou šachovou skupinou Český Slavoj, výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, výlet do ruční papírny, apod.

O den dříve bude zahájeno Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se hraje jako uzavřený turnaj na 11 kol. Od pondělí bude předseda TMK GM Marek Vokáč společně se svými kolegy školit budoucí trenéry 2. třídy. V neděli bude zasedat rozšířená Komise mládeže ŠSČR a v úterý se v Koutech uskuteční první schůze nového Výkonného výboru ŠSČR.

Všechny turnaje se uskuteční ve 4 prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohou i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Hotel Dlouhé Stráně se nachází v krásné přírodě v oblasti Hrubého Jeseníku.

Účastníci se mohou těšit na dvě novinky Hotelu Dlouhé Stráně. Od loňského podzimu hotel budoval vnitřní bazén a wellness centrum. Tento týden se podařilo celou výstavbu úspěšně dokončit a zkolaudovat. V sobotu bude tedy zahájeno nejen Mistrovství ČR v šachu, ale bude i uveden do provozu bazén s wellness centrem. Paní ředitelka hotelu tedy dětem a rodičům vzkazuje: „Vezměte si plavky s sebou, užijete je." Další pozitivní novinkou je zprovoznění wifi připojení v hotelové restauraci. Přestože jsou a i nadále budou okolní sjezdovky v provozu, dojde letos možná i na fotbalový turnaj.

Pro rodiče účastníků a další šachisty, kteří se nemohou zúčastnit Mistrovství ČR a openů osobně, pořadatelé ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou, se Slavií Orlová a s ŠK Staré Město připravili on-line přenos z 35 šachovnic. Hlavní rozhodčí IA Jaroslav Benák bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování na webu Mistrovství ČR. Zároveň Vás budeme na webu pořadatele informovat o aktualitách z místa konání.

 

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: