Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2011 zahájeno


Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2011

 

V pátek 11. března 2011 ve 13:00 bylo v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a drostenců 2011. Mistrovství zahájili společně s ředitelem turnaje Ing. Zdeňkem Fialou předseda STK ŠSČR Ing. Petr Záruba a hlavní rozhodčí turnaje Mgr. Jaroslav Benák.

Pořadatelem Mistrovství ČR je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hlavním sponzorem mistrovství je firma ENERGOTIS, sro. a Hotel Dlouhé Stráně, jejichž majitelem je Ing. Miroslav Kopřiva, CSc., kterého řada šachistů zná z mezinárodního šachového turnaje O Losinského kapra.

Současně s Mistrovstvím juniorů a dorostenců zde proběhne i Mistrovství ČR mládeže, FIDE OPEN a Národního OPEN. Tyto turnaje budou zahájeny až v sobotu, protože se hrají švýcarským systémem na 9 kol. Junioři a dorostenci hrají uzavřený turnaj na 11 kol.

Všechny turnaje se uskuteční v prostorných sálech Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci budou v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se budou i stravovat. Hráči mohou využít možností hotelu pro aktivní odpočinek i zábavu. Novinkou na hotelu je vnitřní bazén, který hotel letos vybudoval a tento týden zkolaudoval. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program, o kterém se dočteme v dalších zprávách z mistrovství.  

Po vylosování startovních čísel dostali hráči ještě 45 minut na přípravu a ve 14:00 zahájili partie 1. kola. Úvodní kolo přineslo 4 rezultativní výsledky a hned jeden překvapivý výsledek, když FM Cyril Ponížil prohrál s Václavem Svobodou. Všech 6 partií mohou diváci sledovat v on-line přenosu.

 

                                                              Ing. Zdeněk Fiala

                                                 Šachový klub Světlá nad Sázavou


Datum: 24.06.17


Mediální partner: