Mistrovství ČR mládeže finišuje


19. MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE DO 16 TI LET,

FIDE OPEN 2011 a

NÁRODNÍ OPEN 2011

 

Mistrovství ČR mládeže i openy již mají za sebou 6 kol. Junioři mají odehraných 7 kol a zítra je čeká dvojkolo. Zatímco v kategorii juniorů již má Honza Krejčí náskok 1,5 bodu, v kategoriích mládeže je situace vyrovnaná. Samostatné vedení má v H16 Tadeáš Kriebel, v D16 Jana Maříková, v H14 Martin Blahynka, v D12 Nela Pýchová, v H10 Nguyen Thai Dai Van a v D10 Magdaléna Kořenová. V kategorii D14 dělí první místo Lenka Rojíková a Michaela Hatašová. V H12 je v čele dvojice Benedikt Hofírek a Jan Vykouk. Ve FIDE OPEnu je ve vedení Vít Valenta a Pavel Paganik, v Národním OPENu vede Jan Šáfr.

Účastníci již absolvovali tři tematické přednášky našich trenérů. IM Martin Petr přednášel na téma „Scheveningen jsou nejen krásné lázně na břehu Atlantiku", IM David Kaňovský přednášel o M.Botvinnikovi a trenér FIDE Ing. Gonsior přednášel na téma „Plán v šachové partii".

Ve středu se v Koutech konal Bleskový turnaj, kterého se zúčastnilo 91 hráčů. V turnaji zvítězil IM Pavel Šimáček, který získal 9,5 bodu z 11 možných. Horší pomocné hodnocení odsunulo na druhé místo Jana Balína. O půl bodu méně získal třetí FM Marián Sabol.

V úterý byli sehrány první tři simultánky a ve čtvrtek jsou na programu další tři simultánky. V úterý byli také děti s doprovody na výletu v Ruční papírně ve Velkých Losinách. Ve čtvrtek čeká na zájemce výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně a večer je na programu společenský večer s s Českým Slavojem.

A v sobotu nás čeká poslední kolo a pro někoho také vytoužené medaile, poháry, diplomy a postupy.

 

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: