Závěrečná zpráva z MČR juniorů a dorostenců 2011


Závěrečná zpráva

z Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2011

 

Šachový klub Světlá nad Sázavou uspořádal z pověření Šachového svazu České republiky ve dnech od 11. do 19. března 2011 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2011. Mistrovství probíhalo, stejně jako loni, současně s Mistrovstvím ČR mládeže do 16 let 2011, FIDE OPENem 2011 a NÁRODNím OPENem 2011.

V uzavřeném turnaji hrálo 12 hráčů, kteří si postup zajistili dle pravidel daných STK ŠSČR. Hlavním rozhodčím Mistrovství ČR juniorů a dorostenců byl Mgr. Jaroslav Benák. Výsledky a rozlosování byly ihned po dohrání aktualizovány na webu. Během turnaje nevznikl jediný spor a nebyl podán žádný protest. Musíme pochválit přístup hráčů, kteří hráli fair-play a svým chováním nezadali příležitost k problémům.

Z Mistrovství ČR juniorů a dorostenců jsme přenášeli všechny partie on-line. Kvalitní přenos nám zajistil Ing. Petr Záruba, kterému zde pomáhal Martin Štukheil. Hráči dostávali bulletin pravidelně každý den na své stoly a zájemci si také mohli přehrávat partie přímo z webu v ChessTheatre. Bulletin je k dispozici též na webu pořadatele. Informační servis byl zajištěn prostřednictvím webu pořadatele.

Hráči své partie pravidelně rozebírali s trenéry MČR. Hlavním trenérem Mistrovství ČR byl Ing. Evžen Gonsior, dalšími členy týmu trenérů MČR byli IM Pavel Šimáček, IM Richard Biolek, IM David Kaňovský IM Martin Petr a IM Josef Juřek.

Pro zpestření programu jsme připravili bleskový turnaj, do kterého se přihlásilo 89 hráčů a úspěšně si v něm zahráli i junioři a dorostenci. Bleskový turnaj těsně vyhrál IM Pavel Šimáček před Janem Balínem a FM Mariánem Sabolem. Zatímco velká řada hráčů i doprovodů využila kvalitně upravených sjezdovek v Koutech a okolí, další účastníci již hráli fotbal. Tradiční úspěch sklidil společenský večer s kapelou Český Slavoj z Plzně. Novinkou letošního ročníku byl nově otevřený hotelový bazén a rozšíření wifi signálu.

Turnaj se hrál v prostorném sále Hotelu Dlouhé Stráně. Všichni účastníci byli v tomto hotelovém komplexu i ubytováni a v hotelové restauraci se mohli i stravovat. Hráči a jejich doprovody zároveň mohli využít možností hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. Celá akce se těšila velké podpoře majitele i vedení Hotelu Dlouhé Stráně.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům a spolupracovníkům, kteří přispěli ke  zdárnému průběhu Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2011. Celou akci hodnotíme jako velice zdařilou.

 

Ing. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou

 


Datum: 24.06.17


Mediální partner: