Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek obhájilo loňské vítězství


Mistrem ČR školních týmů středních škol

je opět Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek.

 

Ve středu 6. dubna 2011 bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů středních škol v šachu 2011. Mistrovství ČR hrálo 28 čtyřčlenných družstev škol, přičemž hráči museli být vždy žáky z jedné školy. Posilování týmů formou hostování tedy nebylo možné. Z každého kraje si vybojovaly právo účasti vždy 2 nejlepší školy. Na startovních listinách najdeme celkem 117 hráčů a hráček. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol.

Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek obhájilo loňské prvenství. V devátém kole se konalo frýdecké derby, ve kterém hráčům Gymnázia P.Bezruče stačila jedna remíza k jistotě titulu a soupeři z ČOG potřebovali vytěžit maximum, aby obhájili loňské stříbrné medaile. Derby skončilo po boji 2:2 a na druhé místo se vyhouplo Gymnázium Hořice. Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek - Místek obsadilo konečné třetí místo.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal FM Jiří Kočiščák, na 2. šachovnici byl nejlepší Tadeáš Baláček, na 3. šachovnici byl nejlepší Matěj Konštacký a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Tomáš Pavelek.

Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně, v krásném prostředí na břehu Orlické přehrady.

Výsledky, partie z první šachovnice, zprávy, fotogalerii a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.

 

Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: