Extraliga 2010/2011


O víkendu vyvrcholí Extraliga dorostu

 

Nadcházející víkend je v šachovém kalendáři vyhrazen mládežnickým soutěžím. Ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou se bude hrát finále Extraligy dorosteneckých družstev. Ve finále A se rozhodne se o mistrovi extraligy a ve finále B se rozhodne o 4 sestupujících. Současně se také budou konat závěrečná soustředění všech čtyř skupin 1. ligy družstev mladšího dorostu, ze kterých vzejdou postupující do extraligy.

Západní skupinu vyhrála Vlašim, která si ze vzájemných zápasů přináší do finálové skupiny 7 bodů. Dalšími postupujícími jsou Polabiny se 4 body, Liberec s 3 body a Kladno, které si do finále přináší 1 bod. Východní skupinu vyhrála BŠŠ Frýdek-Místek, která v základní skupině neztratila ani bod a přináší si do finálové skupiny plných 9 bodů. Lokomotiva Brno má 6 bodů a Náměšť nad Oslavou má 3 body. Havířov je zatím osmý, protože žádné body ve vzájemných zápasech nezískal. Během víkendu se utkají družstva ze západní skupiny s týmy ze skupiny východ. Hlavním favoritem je Beskydská šachová škola, která obhajuje loňské vítězství. Na svoji šanci však čeká i Vlašim a Lokomotiva Brno.

Ve skupině B je favoritem na vítězství Třinec, kterému unikl postup do finále A o půl bodu ve skóre. Za ním v tabulce následují Údlice, Hořice a Boršice. Tyto kluby ještě musí bodovat, aby uhájily svoji extraligovou příslušnost. Na záchranu zpravidla stačí 11 bodů. V pásmu sestupu se nyní nachází Staré Město a Rychnov, neboť oba mají jen po třech bodech. A ještě hůře na tom je Orlová a OAZA Praha, neboť jsou zatím bez bodu. Ovšem ani jejich situace ještě není beznadějná.

Finále Extraligy dorostu, které je Mistrovstvím ČR dorosteneckých družstev, pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s TJ Náměšť nad Oslavou a za podpory Kraje Vysočina. Hrát se bude v pěkném prostředí Hotelu Pavla ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou. Hlavním rozhodčím je Ing. Jiří Siebenbürger, který je současně vedoucím extraligy a bude tedy ihned aktualizovat výsledky v databázi soutěží. Druhým rozhodčím je mezinárodní rozhodčí Jaroslav Benák. Pořadatel ve spolupráci s SK Slavia Orlová zajišťuje on-line přenos z 18 šachovnic. Veškerý informační servis bude na stránkách pořadatele.

V pátek se hraje odpoledne od 16:00, v sobotu na družstva čeká dvojkolo a v neděli je na programu poslední kolo, ve kterém se mimo jiné utkají vítězové základních skupin. A odpoledne ve 13:30 bude slavnostně vyhlášen letošní mistr extraligy dorostu.

 

Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: