Mistrovství ČR mužů 2011


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MUŽŮ 2011

 

Ve čtvrtek 12. května 2011 bude v Pardubicích v Hotelu LABE zahájeno Mistrovství České republiky mužů 2011. Po loňském otevřeném mistrovství se letos bude opět hrát uzavřený turnaj. Právo účasti získali první tři hráči z minulého ročníku a šest hráčů dle ratingu k 1. lednu 2011. Desátého hráče nominovala trenérsko metodická komise ŠSČR. TMK nominovala mladého mezinárodního mistra Jana Krejčího, který je letošním mistrem ČR juniorů. Náš nejlepší hráč GM David Navara se rozhodoval mezi Mistrovstvím ČR a Capablankovým memoriálem na Kubě. Nakonec se rozhodl pro velmistrovský turnaj s ratingem přes 2700. I přesto bude mít letošní šampionát nejvyšší rating v dosavadní historii Mistrovství ČR. Na startovní listině najdeme 6 mezinárodních velmistrů a 4 mezinárodní mistry, takže můžeme očekávat boj nejen o medaile, ale i o velmistrovské normy. Rating turnaje je 2517.

Nejvýše nasazeným hráčem je velmistr Jiří Štoček. Na startovní listině dále nalezneme stříbrného medailistu z loňského šampionátu Tomáše Poláka, mistra ČR z roku 2009 Pavla Šimáčka a také mistra ČR z roku 2008 Vlastimila Babulu. Nejzkušenějším hráčem na startovní listině je velmistr Vlastimil Jansa, který svůj první titul získal již v roce 1964 a triumf si zopakoval v letech 1974 a 1984. Výhodu domácího prostředí budou mít pardubičtí velmistři Jan Votava a Viguen Mirumian. Ambice na splnění velmistrovské normy má nejen Pavel Šimáček, ale i mezinárodní mistři David Kaňovský, Vítězslav Rašík a Jan Krejčí.

Hraje se každý den od 15:00 kromě posledního kola, které se hraje v pátek 20. května od 10:00. Všechny partie budou přenášeny on-line a na webu najdete výsledkový servis a další aktuality. V místě konání bude partie rozebírat a komentovat mezinárodní mistr Petr Pisk. Všichni zájemci o královskou hru jsou srdečně zváni do Hotelu Labe, kde se celá akce koná.

Hlavním sponzorem Mistrovství ČR je Hotel Labe. Dalším významným sponzorem jsou Dopravní stavby Brno. Záštitu nad Mistrovstvím ČR převzala primátorka Města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková. Pořadatelem Mistrovství ČR je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou.

 

Ing. Zdeněk Fiala


Datum: 23.06.17


Mediální partner: