Mistrovství ČR mužů a žen


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2011

 

Mistrovství České republiky mužů pokračovalo ve čtvrtek 8. kolem. GM Štoček vyhrál nad IM Rašíkem a odskočil soupeřům na rozdíl jednoho bodu.

Pořadí: 1. GM Jiří Štoček (5,5 bodu), 2. až 5. GM Tomáš Polák, GM Vlastimil Babula,  IM Jan Krejčí a GM Viguen Mirumian (á 4,5 bodu), 6. až 8. místo, GM Jan Votava, IM David Kaňovský a IM Pavel Šimáček (á 4 body), 9. místo IM Vítězslav Rašík (3 body) a 10. místo GM Vlastimil Jansa (1,5 bodu).

Mistrovství ČR žen mělo na programu druhé partie finále a zápasu o 3. místo. WIM Karolína Olšarová porazila Hanu Pirklovou i v odvetě a stala se zaslouženě mistryní ČR pro rok 2011. Pohár za druhé místo patří Haně Pirklové. Partie o 3. místo skončila remízou, a tak bronz patří WIM Kristýně Havlíkové a čtvrté místo obsadila WFM Alena Kubíková.

 

Krátký komentář k jednotlivým partiím 8. kola MČR mužů, finále a zápasu o 3. místo MČR žen:

 

IM Jan Krejčí - IM Pavel Šimáček (1-0)

 

Jan Krejčí sehrál nejspíše svoji nejlepších partii na turnaji. Po vyrovnaném zahájení získal mírnou převahu, kterou díky výbornému výkonu postupně navyšoval. Pavel Šimáček v horší pozici bojoval, ale kýženou remízu se mu nepodařilo zachránit a tak přišel i o teoretickou šanci na zisk velmistrovské normy. O tu se naopak bude snažit IM Krejčí, který pro její zisk potřebuje v zítřejším posledním kole porazit černými IM Rašíka.

 

GM Vlastimil Babula  - GM Vlastimil Jansa (1/2)

 

Vlastimil Babula získal po zahájení mírnou trvalou výhodu, ale výborně se bránící Vlastimil Jansa nepřipustil její navýšení a tak se oba soupeři rozešli smírem.

 

GM Tomáš Polák - GM Jan Votava (1-0)

 

Zahájení i značná část střední hry se vedlo v poklidném duchu. O osudu partie nejspíše rozhodl agresivní 30. tah černého, kdy Honza Votava obětoval pěšce, ale výborně hrající Tomáš Polák soupeři nedovolil za něj získat protihru a v koncovce již díky výborné technice hry dovedl partii do vítězného konce.

 

IM David Kaňovský - GM Viguen Mirumian (1/2)

 

O osudu této velmi zajímavé partie s oboustrannými šancemi rozhodl 27. tah, kdy nejprve v lepší pozici bílý zahrál hrubou chybu 27.Ve1 - černý ovšem  kontroval slabším tahem Jf5 - po 27...Jc4! mohl Viguen Mirumian získat materiální výhodu s velkými šancemi na vítězství. Po pár tazích tak partie skončila zaslouženou dělbou bodů.

 

GM Jiří Štoček - IM Vítězslav Rašík (1-0)

 

V této partii potvrdil GM Štoček roli favorita a i přes velmi dobrou hru IM Rašíka relativně pohodlně zvítězil. V zahájení získal bílý mírnou výhodu, kterou postupem času díky výborné hře navyšoval a zaslouženě zvítězil. Jiří Štoček má kolo před koncem bodový náskok a v zítřejší partii mu tak k mistrovskému titulu stačí i remíza.

 

 

WIM Karolína Olšarová  - Hana Pirklová (1-0)

 

Karolínu Olšarovou zastihlo finále ve výborné formě - stejně jako včera předvedla velmi kvalitní výkon a dovedla i dnešní partii k pohodlnému vítězství. Hana Pirklová bojovala, ovšem nenavázala na výkony z předcházejících fází turnaje. Mistryní ČR pro rok 2011 se tak po vítězství nad Hanou Pirklovou v poměru 2-0 zaslouženě stala WIM Karolína Olšarová!

 

 

WFM Alena Kubíková  - WIM Kristýna Havlíková (1/2)

 

Dračí varianta sicilské obrany pomohla velmi dobře hrající Kristýně Havlíkové k zisku bronzové medaile z letošního šampionátu. Alena Kubíková potřebovala k vyrovnání stavu zápasu zvítězit - hrála s obrovskou fantazií, ale její snaha a kvalitní výkon stačily jen k remíze. Zápas tak skončil 1,5:0,5 ve prospěch Kristýny Havlíkové.

 

V pátek od 15:00 budou na programu partie závěrečného 9. kola:

IM Vítězslav Rašík - IM Jan Krejčí

GM Viguen Mirumian - GM Jiří Štoček

GM Jan Votava - IM David Kaňovský

GM Vlastimil Jansa - GM Tomáš Polák

IM Pavel Šimáček - GM Vlastimil Babula  

 

 

 

Ing. Zdeněk Fiala

 

 

 

 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: