Mistrovství ČR juniorů v rapid šachu 2011


Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu 2011

 

V sobotu 2. července 2011 v 10:00 bylo ve Světlé nad Sázavou ve Společenském domě zahájeno Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v rapid šachu 2011. Mistrovství zahájili společně s ředitelem turnaje Ing. Zdeňkem Fialou radní kraje Vysočina RNDr. Marie Kružíková, starosta města Světlá Mgr. Jan Tourek a místostarostka města Světlá Ing. Lenka Arnotová. Pořadatelem Mistrovství ČR je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Mistrovství se koná za podpory kraje Vysočina a města Světlá nad Sázavou. Záštitu nad mistrovstvím převzala radní kraje Vysočina RNDr. Marie Kružíková.

Mistrovsví se hraje v prostorném sále Společenského domu. Ten je propojen s Městskou kavárnou, která poskytuje účastníkům občerstvení a stravování. Diváci v sále i na internetu mohou sledovat 9 partií z on-line přenosu, který zajišťuje předseda STK ŠSČR Ing. Petr Záruba. Hlavním rozhodčím turnaje je Mgr. Jaroslav Benák, kterému pomáhá Vlastimil Mareš a Martin Štukheil.

Hraje se švýcarským systémem na 9 kol, každý hráč má na partii vždy 20 minut a 5 sekund za každý tah. V sobotu se hraje šest kol a v neděli dopoledne čekají na hráče kola tři. V neděli v poledne budeme znát nové mistry ČR.

 

 

                                                              Ing. Zdeněk Fiala

                                                 Šachový klub Světlá nad Sázavou


Datum: 23.06.17


Mediální partner: