Mistrovství Čech 201122. MISTROVSTVÍ ČECH MLÁDEŽE DO 16 LET,

HARRACHOV FIDE OPEN 2011 a

NÁRODNÍ OPEN 2011


         V sobotu 22. října 2011 bude v Harrachově ve Skicentru slavnostně zahájeno 22. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2011, HARRACHOV FIDE OPEN 2011 a NÁRODNÍ OPEN 2011. Pořadatelem Mistrovství Čech mládeže, HARRACHOV FIDE OPENu a Národního OPENu je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Všechny turnaje se uskuteční v Hotelu Skicentrum.

         V mistrovských kategoriích mládeže bude hrát přibližně 200 hráčů a hráček. Ve FIDE OPENu a v Národním openu bude startovat cca 140 šachistů. Celkem tedy k šachovnicím zasedne přibližně 340 příznivců královské hry. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní přes 500 účastníků.

Hráči a hráčky Mistrovství Čech budou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže bude tradičně Ing. Evžen Gonsior. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Richard Biolek, IM Štěpán Žilka a Jan Balín. Každý z trenérů připravil pro mládež jednu tematickou přednášku.

         Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Pro šachisty a doprovody jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, řešitelská soutěž, dva společenské večery s hudební skupinou Český Slavoj, návštěva Lanového centra Proud, návštěva Vertical parku, exkurze do sklárny a pivovaru Novosad, návštěva Hornického muzea, tradiční fotbalový turnaj a další zajímavé akce.

         Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy z 8 šachovnic. Příznivci královské hry tak budou moct sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu budou hrát 4 dvojice kategorie H16, 2 dvojice H14 a dvě dojice H12. Mezinárodní rozhodčí Mgr. Jaroslav Benák bude tradičně po dohrání každého kola aktualizovat výsledky, pořadí a rozlosování. Na webu pořadatele budeme také průběžně doplňovat fotogalerii a informovat o aktuálním dění na mistrovství.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 29. října ve 13:30. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky. Všichni tedy mají o co bojovat.


Ing. Zdeněk Fiala

ředitel turnaje


 


Datum: 23.06.17


Mediální partner: